„Neamul devine etern prin cultul eroilor”

  • An scolar 2013-2014
  • Comentariile sunt închise pentru „Neamul devine etern prin cultul eroilor”

„Neamul devine etern prin cultul eroilor”,

spunea Nicolae Iorga

z-armatei-2013

Manifestarile dedicate acestui eveniment s-au desfasurat la Casa Armatei, pe   25 octombrie 2013. Au participat reprezentanti ai Organizatiei Cultul Eroilor Prahova prin dl. col. (rtr) Constantin Chiper, ai Inspectoratului Scolar Prahova prin d-na inspector de istorie, Maria Mariana Gheorghe, cadre militare si elevii Scolii Gimnaziale” Sfantul Vasile” Ploiesti, clasa a VI-a A, dirig. prof. Bratu Simona, ca omagiu adus eroilor neamului si veteranilor de razboi.

Voteaza Scoala Ploiesti

1 vot

Şcoala Gimnazială „Sfântul Vasile” Ploieşti | Bulevardul Republicii nr.145 ACASA

Menu

Google+
Pagini Romania - Web Design
Gilda Schindler
PROFESOR COORDONATOR

PUBLICITATE
Jocuri