Ora Pământului 2013

                                  ” Când milioane de oameni din toată lumea spun laolaltă              “Sunt o persoană responsabilă” ,  mesajul este mai puternic şi ajunge mai departe, schimbă din temelii moduri de a gândi şi comportamente. Schimbarea reală şi durabilă incepe cu schimbarea pozitivă de mentalitate a fiecărei persoane cu privire la mediul inconjurător a cărui parte suntem.

 Ce poţi face:

pe 23 Martie, între orele 20.30 – 21.30

STINGE LUMINA!

Ora Pamantului 2013

 Dacă nu poţi renunţa complet, opreşte măcar luminile care nu-ţi afectează activitatea! Nu uita că astfel te alături locuitorilor din sute de oraşe mari ale planetei! Fiecare contribuţie este deosebit de importantă.

  • Scoate din priză toate echipamentele electronice pe care nu le foloseşti şi care se află în stand-by! Poate fi vorba despre monitoare, imprimante, televizoare, incărcătoare de telefon, cuptoare cu microunde, prăjitoare de pâine, filtre de cafea, aparate de radio, alte asemenea echipamente. Echipamentele aflate în stand-by consumă cel puţin 10% din energie/locuinţă.”

                                                                   Detalii: http://www.orapamantului.ro/

Voteaza Scoala Ploiesti

0 voturi

Şcoala Gimnazială „Sfântul Vasile” Ploieşti | Bulevardul Republicii nr.145 ACASA

Menu

Google+
Pagini Romania - Web Design
Gilda Schindler
PROFESOR COORDONATOR

PUBLICITATE
Jocuri